Liečba močových kameňov v súkromnom zariadenÍ

Liečba močových kameňov bola až do tohto roka doménou štátnych nemocníc. Už to nie je pravdou. Hoci štátne nemocnice stále tvoria opornú chrbticu slovenského zdravotníctva, tak súkromné centrá čím ďalej tým viac presviedčajú o svojom význame. 

Rád by som týmto článkom predstavil jednu z nich URO+, so sídlom v Banskej Bystrici a vo Zvolene. V súvislosti s jednodňovou starostlivosťou v oblasti urológie by som rád zaviedol termín “jednodňová urológia”, ktorý najlepšie definuje náš prístup k množstvu urologických ochorení. 

Keďže tento článok čítate na stránke bezkamenov.sk je zjavné, že eliminácia močových kameňov patrí k ochoreniam, ktorým sa venujeme naozaj významne.

HISTÓRIA URO+

Privátna urologická ambulancia URO+ vznikla v roku 2014 v Banskej Bystrici. Hlavným cieľom bolo poskytovanie komplexnej zdravotnej starostlivosti pri urologických ťažkostiach. Významným míľnikom bolo rozšírenie aktivít ambulancie o jednodňovú urológiu a poskytovanie operačného výkonu – ureteroskopia, v rámci jedného dňa. 

V roku 2017 sme rozšírili svoje pôsobenie o ďalšiu privátnu ambulanciu URO+ vo Zvolene, kde sa lekári venujú najmä problematike inkontinencie žien andrológii, pričom rok na to, sme našu špecializovanú ambulantnú starostlivosť rozšírili o poskytovanie jednodňovej urológie.

Rok 2020 bol zlomový, nakoľko sme sa presťahovali do moderných priestorov budovy DL CLINIC v Banskej Bystrici, kde poskytujeme pacientom široké spektrum výkonov v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti v celkovej anestézii.

SÚČASNOSŤ URO+

Od februára 2021 ako jediná súkromná klinika na Slovensku odstraňujeme obličkové kamene v rámci jedného dňa. V neposlednej rade musím spomenúť, že sme certifikovaní na najmodernejšiu liečbu symptómov horných močových ciest, ktoré sú spojené s nezhubne zväčšenou prostatou (LUTS-BPH), systémom Rezum. Bez anestézy a potreby hospitalizácie. 

Poskytujeme komplexnú urologickú starostlivosť na vysokej úrovni. Náš odborný tím tvorí osem lekárov a štyri zdravotné sestry. 

Ak som vás zaujal, budem rád keď navštívite našu webovú stránku https://www.uroplus.sk/. Sme pripravení na vaše otázky aj vašu návštevu. 

 

Autor: MUDr. Radoslav Kňazík

(PR článok)

Všetky fotografie boli odpublikované s dovolením majiteľov spoločnosti URO+

Hľadáte urologické oddelenie vo svojom okolí?

Na Slovensku máme veľmi kvalitné urologické oddelenia a kliniky, ktoré vedia vykonávať celú škálu urolitiatických operácií. Nezabúdajte však na prevenciu vrátane prevenívnych prehliadok.

Vybrať oddelenie